close
تبلیغات در اینترنت
نقد آلبوم شانس
طبيب محمد صديقي درمان بيماري ها با گياهان دارويي و طب سنتي
?ترک اعتياد به روش سنتي به کمک عرقيات گياهي
?درمان انواع بيماريهاي تنفسي و گوارشي
?درمان بيماريهاي عصبي و مغزي
?درمان بيماريهاي خوني و قلبي
?درمان بيماريهاي پوست و مو
?درمان بيماريهاي مفصلي و استخواني و عضلاني
?درمان انواع بيماري زنان ( اختلالات قاعدگي ، داروي زاچي، حاملگي،  جلوگيري از حامگي، رحم و....) 
?درمان بيماري دهان و دندان
?درمان بيماريهاي دستگاه تناسلي
?درمان لاغري و چاقي با داروهاي ترکيبي
 ?درمان سنگ کليه و مثانه و سنگ صفرا و پروستات
ايا مي دانيد در طب سنتي اصيل ايراني هيچ بيماري بدون درمان نيست 
 شماره هاي تماس: 02165114469 + 09120580638 + 09155077358
♣کارشناس گياهان دارويي بيش از 50 سال تجربه♣
کاملترين مجموعه گياهان دارويي در منطقه

نقد آلبوم شانس

دکتر انلاين

windows 8 windows 7 opera firefox chrome idm winrar kmplayer kaspersky flashplayer adobe reader

تبليغات رزبلاگ

عطاري انلاين

طبيب محمد صديقي درمان بيماري ها با گياهان دارويي و طب سنتي

?ترک اعتياد به روش سنتي به کمک عرقيات گياهي
?درمان انواع بيماريهاي تنفسي و گوارشي
?درمان بيماريهاي عصبي و مغزي
?درمان بيماريهاي خوني و قلبي
?درمان بيماريهاي پوست و مو
?درمان بيماريهاي مفصلي و استخواني و عضلاني
?درمان انواع بيماري زنان ( اختلالات قاعدگي ، داروي زاچي، حاملگي،  جلوگيري از حامگي، رحم و....) 
?درمان بيماري دهان و دندان
?درمان بيماريهاي دستگاه تناسلي
?درمان لاغري و چاقي با داروهاي ترکيبي
 ?درمان سنگ کليه و مثانه و سنگ صفرا و پروستات
ايا مي دانيد در طب سنتي اصيل ايراني هيچ بيماري بدون درمان نيست 
 شماره هاي تماس: 02165114469 + 09120580638 + 09155077358
?کارشناس گياهان دارويي بيش از 50 سال تجربه?
کاملترين مجموعه گياهان دارويي در منطقه

نقد آلبوم شانس

سومین آلبوم فرزاد فرزین به نام شانس از موسسه چهره خندان به بازار عرضه شد. پخش این آلبوم را هنر اول انجام داده است. شرکت ال جی اسپانسر این آلبوم است.

فرزاد فرزین پس از مشکلاتی عجیبی که بابت همکاری او با ایران گام پیش آمد، قید همکاری با این شرکت را زد و با اتکا به توانایی های خود، آلبوم سوم خود را عرضه کرد.

فرزاد فرزین با آلبوم خود و فروش خوب آن پاسخ خوبی هم به انحصار طلبان موسیقی پاپ ایران داد و نشان داد که هنوز بازار موسیقی تک قطبی نشده است. شاید با گذشت زمان بیشتری از زمان عرضه شدن آلبوم شانس بتوان این مجموعه را پرفروش ترین مجموعه ی پاییز و زمستان سال 88 دانست. با یک بررسی اجمالی می توان استقبال از این آلبوم را به نسبت زمان عرضه شدن اندک بیش از آلبوم های ستارگان موسیقی پاپ در دو فصل آخر سال دانست.

روی جلد آلبوم، فرزاد فرزین در ایستگاه مترو، ایستاده و با سکه ای شیر یا خط می کند! نام آلبوم و خواننده در گوشه پایینی اینسرت نوشته شده است. در پشت جلد، اطلاعات کامل قطعات در زمینه ی سبز رنگ نوشته شده است.

اطلاعات آلبوم:

آلبوم شانس، دارای 11 قطعه است. ترانه ها از فرزاد فرزین، حامد هاکان، مرجان نوری نژاد، مریم اسدی، علی مهرگان، روزبه، امین بامشاد، یغما گلرویی و محمود الهویی است. آهنگ ها از حامد هاکان، فرزاد فرزین و پدرام کشتکار است. تنظیم ها از فرزاد فرزین، مهران خلیلی، کوشان حداد، نوید سپهر، محمد شاکر و پدرام کشتکار است.

قطعه اول ( احساس من ) با ترانه و آهنگ و تنظیم فرزاد فرزین. موسیقی دیجیتالی با ریتم سریع، به همراه آواها و اصوات زمینه قطعه ای اکتیو را رقم زده است. ترانه تراک قابل توجه نیست، ولی فضاسازی موثر این ضعف را پوشانده است. افکت های صوتی در زیبایی کار موثر بوده است. فرزاد فرزین در این قطعه همه کاره است و در واقع می توان تراک اول را جزئی از مسیر ذهنی این هنرمند در یک سال گذشته دانست. فرزاد فرزین با تنظیم خوب این قطعه نشان داده که نقطه قوت او فقط قدرت صدا نیست و در زمینه های دیگر نیز استعداد بالقوه دارد.

قطعه دوم ( چیکه چیکه ) با ترانه و آهنگ حامد هاکان و تنظیم مهران خلیلی. موسیقی آرام و احساسی، خواننده را پس از 30 ثانیه همراه خود می کند. ترانه ای زیبا و تنظیمی مناسب فضای کار، قطعه ای زیبا را رقم زده است. در میانه، قطعه ریتم نسبتا سریع تری می گیرد و تنوعی زیبا ایجاد می کند. گیتار در قسمت بی کلام پاسخ مناسب و زیبایی به خواننده می دهد. خواننده به خوبی از قدرت صدای خود استفاده می کند و اجرای زیبایی دارد.

قطعه سوم ( برو برو ) با ترانه مرجان نوری نژاد و آهنگ فرزاد فرزین و تنظیم کوشان حداد. (تو نفس دوباره بودی * وقتی تو شبم ستاره بودی * تو زمزمه بارون * تو قلبمو ازم ربودی ... ) فرزاد فرزین در زمینه بی سر و صدا ترانه را آغاز می کند. پس از اجرای قسمت ابتدایی، موسیقی ریتم دیجیتالی می گیرد و فرزاد همراه با ریتم ترانه را اجرا می کند. همخوانی در پس صدای خواننده به زیبایی کار کمک کرده است. در این قطعه قدرت صدای فرزاد به دلیل تن پایین کمی محو شده است. در واقع صدای خواننده در پس موسیقی قرار گرفته است. افکت های صوتی این قطعه نیز نکته مثبت دیگری در این قطعه است.

قطعه چهارم ( دونه دونه ) با ترانه و آهنگ و تنظیم فرزاد فرزین. ( چشمای نازتو وا کن * حیف اشکات که بریزه * بگو عشقمون همیشه * واسه خاطرت عزیزه ... ) با اجرای این قسمت از ترانه زیبای این قطعه، موسیقی زیبایی آغاز می شود و فرزاد فرزین همگام با موسیقی ترانه زیبایی از خود را اجرا می کند. فضاسازی مناسب، به زیبایی کار کمک کرده است. ( دونه دونه اشکام رو گونه هامه * وقتی تو نباشی اینا باهامه * می مونی تو قلبم واسه همیشه * تو را کم می یارم تو روزگارم * همه ی وجودم تویی بهارم * بدون تو تنها نگو نمی شه ... ) همه کاره این قطعه زیبا هم فرزاد فرزین است و گویی جزئی از تفکر موسیقیایی این هنرمند هم در این قطعه پیاده شده است.

قطعه پنجم ( شانس ) با ترانه و آهنگ و تنظیم فرزاد فرزین. موسیقی آرام زمینه کم کم ریتم سریع و دیجیتالی می گیرد. موسیقی بی کلام تراک را تا یک دقیقه پیش می برد. خواننده شروع به اجرای ترانه معمولی می کند. در این تراک هم صدای خواننده تن پایین تری نسبت به موسیقی دارد. صدا ها و افکت های این قطعه به زیبایی آن کمک کرده است. اجرای خوب فرزاد فرزین نقطه قوت این تراک است و تنظیم قطعه خلاقیت ویژه ای ندارد.

قطعه ششم ( اون تو نیستی ) با ترانه مریم اسدی و آهنگ فرزاد فرزین و تنظیم کوشان حداد. موسیقی در ابتدا فضای نسبتا آرامی دارد ولی پتانسیل لازم برای اکتیو شدن را دارا است. خواننده قسمتی از ترانه را در زمینه موسیقی آرام اجرا می کند و پس از آن موسیقی ریتم سریعی می گیرد و خواننده متناسب با ریتم سریع شروع به اجرا با قدرت صدای بیشتری می کند. ترانه این قطعه ملودی مناسبی دارد. در تنظیم دیجیتالی تراک فضاهای خالی احساس می شود. صدای فرزاد در بیشتر قسمت ها در پس موسیقی قرار گرقته است و تنظیم بیش از حد بم کمی قطعه را تحت تاثیر قرار داده است. ( اون تو نیستی نه نمی شه باورم * اون تو نیستی بذار از خواب بپرم ... ).

قطعه هفتم ( چرا دنیا ) با ترانه علی مهرگان و آهنگ فرزاد فرزین و تنظیم نوید سپهر. موسیقی با تم شرقی آغاز می شود. خواننده زود همراه موسیقی می شود. ترانه ی زیبا، ملودی مناسبی همراه دارد و تنظیم نوید سپهر مناسب فضای کار انجام شده است. فرزاد باز هم اجرای قابل قبولی دارد. عوامل این قطعه هماهنگی مناسبی با هم دارند و باعث شده یکی از قطعات زیبای آلبوم رقم بخورد. این قطعه 3 دقیقه ای و متفاوت با تم آغازین به پایان می رسد.

قطعه هشتم ( دیگه دیره ) با ترانه روزبه و آهنگ فرزاد فرزین و تنظیم محمد شاکر. صدای تار قطعه را آغاز می کند. صداهای دیگر کم کم به فضا اضافه می شود و پس از 40 ثانیه خواننده با صدای فیلتر شده شروع به اجرا می کند. موسیقی ریتم می گیرد و خواننده همگام با ریتم ترانه را ادامه می دهد. در ادامه فرزاد فرزین اوج می گیرد و قسمت هایی را اجرا می کند. تنظیم قطعه فراگیر نیست. در عین حال در قسمت های بی کلام به زیبایی انجام شده است. در مجموع قطعه ویژگی خاصی ندارد و صدای تار متفاوت ترین ویژگی این تراک است. روند آرام و تند شدن قطعه یک بار دیگر در ادامه تکرار می شود.

قطعه نهم ( کی میتونه ) با ترانه امین بامشاد و ملودی و تنظیم پدرام کشتکار. موسیقی ریتمیک و تکراری با تنظیمی نه چندان جالب و ترانه ای که به ملودی خورانده شده است، اصلا مناسب صدای با وسعت فرزاد فرزین نیست. این قطعه راهی مجزا از سایر قطعات طی کرده و فضای زیبای قطعات قبلی را کمی خراب می کند.

قطعه دهم ( فانوس ) با ترانه یغما گلرویی و آهنگ فرزاد فرزین و تنظیم نوید سپهر. موسیقی آرام باز هم آغاز کننده است. پس از 50 ثانیه که موسیقی قطعه را پیش می برد، خواننده اجرای خود را آغاز می کند. ترانه بسیار زیبای قطعه در فضایی دلنشین به خوبی توسط خواننده اجرا شده است. ملودی زیبا و تنظیم مناسب، دیگر ویژگی های یک قطعه زیبا را به این تراک واگذار کرده اند.

قطعه یازدهم ( سوپر استار ) با ترانه محمود الهویی و آهنگ و تنظیم فرزاد فرزین. فرزاد ترانه ای را در اوج اغاز می کند. این قطعه هم مانند تراک نهم فضایی متفاوت با سایر قطعات آلبوم دارد و کمی ساز مخالف می زند! ترانه زیبا در فضایی سنگین اجرا شده است. تنظیم فضای محدودی را تحت پوشش قرار داده است. این قطعه ترانه فیلم سوپر استار است که در این آلبوم جا گرفته است.

دیدگاه:

سومین آلبوم فرزاد فرزین، با نام شانس را شاید بتوان یکی از آلبوم های خوب امسال نامید. فرزاد فرزین نشان داد که می توان در طی یک سال آلبومی متفاوت و البته خوب را عرضه کرد. آلبوم شانس که با استقبال هم روبرو شده است شاید یکی از نقاط عطف موسیقی در سال 88 باشد. می توان 8 قطعه ابتدایی این آلبوم را مسیر رو به جلو برای فرزاد فرزین تصور کرد. نقاط قوتی چون ملودی ها و تنظیم های زیبا و بعضا حرفه ای، صدای رسا و پرقدرت، ترانه های مناسب و اجراهای بسیار خوب در برابر نقاط ضعفی چون یک قطعه نه چندان جالب، نشان از عرضه آلبومی خوب دارد. آلبوم شانس در بین آلبوم های حرفه ای بازار موسیقی پاپ ایران خوب ارزیابی می شود. با توجه به عرضه آلبوم های خوانندگان معروف موسیقی پاپ در پاییز و زمستان سال 88 و عدم رضایت نسبی از آلبوم ها، این مجموعه بیش از پیش خودنمایی کرد و نشان داد که یک هنرمند می تواند با صرف زمان و خلاقیت در جهت مناسب به سمت ایده آل هایی در قالب توانایی ها و سبک و روش خود پیش رود.
ديدگاه هاي شما ::.
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی